Вітаю Вас, Гість

Щороку 1 вересня гостинно приймає в обійми своїх вихованців Варварівська школа - інтернат. І так майже 50 років.

А розпочалося все 11 січня 1964 року, коли на базі дитячого будинку в  пристосованих приміщеннях була організована допоміжна школа -  інтернат. До 30 січня цього ж року Піддубним Василем Захаровичем (він був призначений директором) були відкриті чотири початкових класи (1а, 1б, 2, 3), в яких налічувалось 60 вихованців.

Для ведення підсобного господарства виділили 20 гектарів землі, пару коней, чотири корови, свиней, а також два вантажні автомобілі і трактор.

У серпні 1964 року збільшилась кількість учнів, на роботу прибули  чотири педпрацівники, випускники Чернігівського та Київського педінститутів. Було відкрито ще два класи і обладнано логопедичний  кабінет та столярну і швейну майстерні.

В зв'язку зі збільшенням кількості учнів виникла потреба в добудові приміщень, яка й була здійснена в 1965 році: добудували чотири класні кімнати і лазню.

Діти, крім навчання, багато часу працювали на підсобному господарстві і саджали городину, пололи її, збирали врожай.

У 1968 році директором став працювати Чернушенко Олександр Йосипович. В цей час для того, щоб школа мала міцну матеріальну базу і сталий контингент учнів потрібно було будуватись самотужки. Так силами працівників збудовано два приміщення, в яких розмістили майстерні, медпункт, овочесховище, кабінет директора, а також розширили харчоблок.


Стрімко зріс контингент учнів, який досяг 170 вихованців, які були розділені на 8 виховних груп. Хлопчики під керівництвом учителя столярної справи вчилися господарювати: виготовляли лопати для чистки снігу, швабри, табуретки, (табуретки були представлені на виставці учнів у м. Карлівці). Виконували навіть замовлення на виготовлення лопат для чистки снігу.

А дівчатка у швейній майстерні шили постільну білизну. Штори, фартухи, вишивали серветки, накидки на подушки.

Вихованці із задоволенням відвідували гуртки в'язання, вишивки і  аплікацій.

Цікаво і змістовно, з використанням власноруч виготовлених таблиць та роздаткового матеріалу, вчили дітей розумному, доброму, вічному вчителі початкових класів та вчителі - предметними.

У 1983 - 1985 р.р. інтернат очолював Чернушенко Валерій Олександрович. Наполегливий, з особливим творчим підходом до процесу навчання та виховання. За ці роки значно зріс рівень методичної роботи в школі, що мало позитивний вплив на вихованість та навчальні досягнення учнів.

У 1985 році ( директор Бойко Зоя Миколаївна) було створено класи-кабінети з природознавства, СПО, географії, української мови та літератури, які були забезпечені таблицями, муляжами, зразками корисних копалин, гербаріями картами.

Початкові класи отримали магнітні дошки та набірне полотно.

Важливе місце у виховній роботі мали години самообслуговуючої праці, на яких діти займалися ремонтуванням одягу, взуття, робили огляди і «лікування» підручників.

На уроках сільськогосподарської праці учні, крім вивчення теоретичного матеріалу, доглядали за свинопоголів'ям . Вихователі систематично організовували екскурсії (на ферми та заводи, а для кращих учнів - до Полтави та Харкова).

Невід'ємною частиною шкільного життя були зустрічі з ветеранами війни та праці, які приходили в дружній невимушеній обстановці.

Активною була і робота з батьками: загальношкільні та класні збори, ремонти спальних та класних приміщень.

Крім навчання і виховання учнів, педагогічний колектив брав участь в агітаційно-масовій роботі та художній самодіяльності села: виступали з лекціями, концертами, конкурсними номерами.

Значні зміни відбулися в житті школи у 1994 - 2003р.р., коли директором працювала Свириденко Людмила Іванівна. Це були роки, коли в Україні закривали дитячі садки, заводи, фабрики, коли нерегулярно виплачувалась заробітна плата, а фінансування державних установ було вкрай обмеженим.

Але, незважаючи на це, вихованці були забезпечені повноцінним харчуванням та мали задовільні умови проживання. Приходилося звертатися за допомогою до керівників підприємств району, а також власноруч консервувати, сушити, солити, овочі та фрукти.

В цей скрутний час, в період негараздів у державі, в школі було підведено газ та воду в спальні корпуси, що дало можливість покращити санітарно-побутові умови вихованців. Для створення домашнього затишку у спальних кімнатах були придбані доріжки, килими, покривала.

Завдяки турботам та наполегливості Людмили Іванівни рішенням Полтавської обласної ради школі було передане в користування приміщення колишнього дитячого садка, в якому були обладнані класні та спальні кімнати для учнів - початківців, кімната казок, логопедичний та психологічний кабінети.

На належному методичному рівні проводились відкриті уроки, виховні години, логопедичні заняття.

Приємна місія була надана нашій школі представляти в 2000 - 2005 р.р. інтернатні установи Полтавщини в Українському Домі на виставці виробів декоративно-прикладного мистецтва, організованій Всеукраїнським центром творчості дітей та молоді, приуроченій Дню захисту дітей. Роботи наших учнів були відзначені дипломами та путівкою в «Артек».

27 лютого 2003 року директором школи - інтернату був призначений Пирлик Віктор Іванович, розумний, доброзичливий і, водночас, вимогливий керівник, який мав особливий підхід до кожного працівника школи, до кожного учня. І господарем був гарним: у школі проведені ремонти навчального і спального корпусів та адміністративного приміщення.

Особлива увага приділялась формуванню учнівському контингенту, роботі з батьками та підготовці учнів до самостійного життя.

За рахунок збільшення фінансування та залучення позабюджетних коштів покращилось харчування вихованців закладу.

Педагоги школи були активними учасниками обласних ярмарків педтехнологій (кращі роботи відзначені грамотами, дипломами).

До невпізнання змінився навчальний заклад за останні три роки, коли очолила колектив Пирлик Раїса Григорівна - енергійний, високопрофесійний та компетентний керівник.

Майже всі старі приміщення реконструювали. До послуг вихованців оновлені лазня і їдальня з сучасним обладнанням.

У спальних корпусах затишно по-домашньому, встановлені пральні  машини-автомати для прання особистих речей дітей та душовові кабінки для щоденного користування.

Створюється спортивний, тренажерний зали, кімната ЛФК. Набула іншого змісту навчально виховна робота, яку здійснюють під керівництвом заступника директора Чернушенка Валерія Олександровича 29 педпрацівників.

Особливо важливою є робота вчителів початкових класів (Буцьківської Любові Олександрівни, Родик Людмили Володимирівни, Коваленко Тетяни Миколаївни, Рогової Валентини Федорівни), які навчають маленьких діток не тільки читати, писати і рахувати, а и правильно поводитись: бути добрими, чемними, справедливими.

Надає допомогу учням, які мають вади мовлення вчитель - логопед Борисова Ніна Петрівна, яка проводить свої заняття в кімнаті, обладнаній інтерактивною дошкою та комп'ютером з встановленою спеціальною програмою.

 Інтерактивну дошку мають також вчителі початківці.

 Далі ведуться вихованців по країні знань вчителі - предметними: Жамардій Т.П., Овчаренко С.В., Вівчаренко С.М., Ляпота Л.І., Калюжна Н.Г., Калюжний В.В., Петрова В.М.. Литовченко С.П.,Дейнега О.В., Калініченко Р.О., які збагачують учнів знаннями, розширюють їх кругозір, прищеплюють трудові навички, вчать розуміти прекрасне, вчать бути сильними, сміливими, спритними.

 Вихователями шести виховних груп: Білан О.М., Солоха І.В., Озаровою С.М., Литвиненко С.В., Косаш Є.Ю., Мотієнко Н.Б., Михайленко Л.М., Скрипник С.Д., Пономаренко В.М., Сторожевою Л.А. під час проведення режимних моментів, бесід, годин спілкування, екскурсій, свят здійснюється цілеспрямована робота по формуванню в учнів кращих моральних рис українського громадянина.

Координує роботу вихователів старший вихователь Овчаренко Світлана Василівна.

В зв'язку з специфікою закладу основна увага звертається на корекцію розвитку учнів, у школі створена кімната психологічного розвантаження (сенсорна кімната), в'якій проводяться заняття з метою корекції пізнавальних процесів та емоційної сфери формування навичок…

Психологічний супровід навчально - виховним процесом здійснює психолог Горбатко Л.М.

Керує роботою по розвитку учнівського самоврядування, організовує дозвілля дітей педагог - організатор Гонтар А.А.

Цікаві змістовні, вміло підготовлені загально - шкільні свята виявляють дитячі таланти. Як результат - участь в обласному фестивалі дитячої творчості «Першоцвіт» у 2009, 2010р.р. Учні школи Гельмель Назар і Хвидоренко Самір були нагороджені дипломами за декламаторське мистецтво.

Розвитку творчих здібностей сприяє і заняття в гуртках. Викликають захоплення вироби з бісеру, вишивки стрічками та пастками, виготовлені руками дівчаток під керівництвом Калюжної Наталії Григорівни.

Неодноразово на виставках, організованих Полтавським обласним центром естетичного виховання учнівської молоді, учениці 7, 8, 9. класів займали призові місця. А в цьому році члени гуртка «Умілі руки» брали участь в обласному конкурсі з декоративно - прикладного мистецтва «Розмай дитячих мрій» серед вихованців інтернат них закладів. Керівник гуртка і троє дівчаток були нагороджені грамотами за перемогу в трьох номінаціях.

Для забезпечення активного відпочинку обладнані - ігрові кімнати та спортивний майданчик.

Педагоги школи постійно дбають про підвищення свого фахового рівня. В закладі діють методичні об'єднання вчителів початкових класів, вчителів-предметників, вихователів. Зростання педагогічної майстерності відбувається також шляхом самоосвіти та під час проходження курсової підготовки на базі ПОІППО

В умовах школи - інтернату учні мають можливість здобути трудові навички за профілями: столярна і швейна справа, сільськогосподарська праця. Школа має 16 га орної землі, яку використовує з метою зміцнення матеріальної бази та здешевлення харчування.

На уроках сільськогосподарської праці (вч. Литовченко С.П. Овчаренко С.В., Калініченко Р.О.) у власноруч закладених парниках учні вирощують розсаду городини, яку навесні висаджують на шкільному городі, та квітів, що прикрашають шкільне подвір'я.

На території інтернату багато плодових дерев, в минулому році були висаджені кущі винограду. Для зручності пересування - сучасні тротуари.

А на весні, влітку і восени приємно вражають, милують око трояндова алея, рабатки, квітники, які ніби запрошують відвідати Варварівську школу-інтернат.